Jak urządzić mieszkanie w stylu boho – proste wskazówki

Wszyscy chcemy urządzić nasze mieszkania zgodnie z trendami mody i wygodne. Zależy nam na nietuzinkowej aranżacji, która będzie przykuwała wzrok naszych gości, a dla nas samych okaże się praktyczną przestrzenią, w której codzienność jest naprawdę przyjemna. W tym celu trzeba przemyśleć każdy aspekt. Intrygująco we wnętrzach może wyglądać styl boho, którego definicją jest intensywna kolorystyka, charakterystyczne dodatki i pełne wyrazu meble – każdy element to oryginalny akcent.

W poszukiwaniu inspiracji…

Niektórzy decydują się na współpracę z projektantem, który podpowie jakie rozwiązania są funkcjonalne i zgodne z naszymi potrzebami. Wykonanie takiego projektu i zrealizowanie go nie musi być bardzo kosztowne. Warto przekonać się o tym, jak interesujący efekt osiągniemy decydując się na współpracę z profesjonalistą. Takie osoby mają doświadczenie oraz dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, więc widzą potencjał w każdym mieszkaniu. Jeśli cenimy sobie oryginalny design, z pewnością postawimy na charakterystyczne dodatki, które ożywią wnętrze i nadadzą mu silnego wyrazu. To bardzo ważne, aby stworzyć sobie w domu miejsce, w którym będziemy czuli się naprawdę swobodnie. Dla niektórych będzie to pokój dzienny, a dla innych własny gabinet, w którym zawsze będą mogli spokojnie pracować.

Źródło: Pexels

W stylu boho istotne znaczenie odgrywają praktyczne meble, które powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu nawet po wielu latach będą wyglądały nienagannie. Możemy więc powiedzieć śmiało, że są produktem odpornym na presję czasu. Według wielu osób kryteria te spełnia drewno. To właśnie po nie chętnie sięgamy, nie tylko jeśli chodzi o meble, ale również kiedy myślimy o podłodze. Drewno jest szlachetne i uniwersalne. Bardzo dobrze koresponduje ono z naturalną cegłą, co możemy zaobserwować kiedy przeglądamy projekty w stylu boho. To na ogół właśnie połączenie ciepła, ekologii i minimalizmu daje bardzo intrygujące efekty.

Siła bezkonkurencyjnej prostoty

Nie zawsze dokładnie wiemy, czego szukamy. Czasem potrzebujemy zainspirować się, dlatego przeglądamy w internecie projekty i grafiki, które mogą obudzić naszą kreatywność i wyobraźnię. Dobrze jest szukać najlepszych dla siebie rozwiązań, które będą przede wszystkim zapewniały funkcjonalność. Boho to przede wszystkim spersonalizowane dodatki nawiązujące do zainteresowań i pasji domowników. Dobrze jest również wybierać meble, które okażą się łatwe w utrzymaniu czystości. Nie chcemy przecież spędzać zbyt wiele czasu na sprzątaniu, ale wolimy zająć się tym, co naprawdę lubimy. Kiedy już wiemy, jaki design potrzebny jest w naszym mieszkaniu, warto dobrać ozdoby, które mają niebagatelny wyraz i łamią schematy. Dzięki nim wnętrze staje się silnie charakterystyczne.

Można powiedzieć, że ozdoby nadają mieszkaniom tożsamości. Z pewnością nieraz zauważyliśmy, że wygląd mieszkań jest pewnym wyrazem pasji i zainteresowań jego mieszkańców. To, jak wygląda dom, może dużo powiedzieć o osobowości jego właścicieli, dlatego podczas aranżacji, warto pamiętać o spójnych kompozycjach, które dadzą efekt harmonii. Chcemy przecież w domu świetnie się czuć. Zależy nam też na elegancji. Jesteśmy estetami, więc chcemy otaczać się tym, co piękne. W sklepach wybór jest na tyle szeroki, że bez trudu dobierzemy odpowiednie dodatki. Czasem urządzanie wnętrz jest pewnego rodzaju procesem. Kiedy stopniowo wyposażamy nasze mieszkanie, mamy większą radość i zadowolenie. Kupując w sieci mamy bardzo szeroki wybór i możemy liczyć na przystępne ceny.