Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Urządzanie pokoju dla dziewczynki może być dużym wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje sporo satysfakcji. Jeśli nie mamy pomysłu to warto poszukać inspiracji w zrealizowanych projektach dostępnych w internecie. Czasem przeglądamy również asortyment sklepów internetowych. To dobra baza do tego, aby wyrobić sobie własny gust. Na ogół zależy nam na tym, aby pokój dziecięcy dobrze korespondował z aktualnymi trendami, ale był również ponadczasowy. Taka klasyka nie wychodzi z mody, więc cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pokój dla dziewczynki w dobrym stylu

W pokoju dla dziewczynki możemy wykorzystać bogactwo kolorów i struktur, ale chcemy przy tym zachować umiar. Ważna jest również transparentność, która pozwala uzyskać elegancki efekt. Bardzo liczy się wygoda, komfort i wydzielenie strefy na zabawę oraz na naukę. Kiedy urządzamy pokój dla małej uczennicy, warto wybrać stabilne biurko, które pomieści również akcesoria szkolne. Sporo zależy od wielkości i kształtu pokoju, ale zarówno małe, jak i większe metraże mogą wyglądać imponująco. Wystarczy trochę kreatywności i inwencji, aby uzyskać aranżację na miarę dziecięcej fantazji. Wybierając spersonalizowane dodatki, warto uwzględniać zainteresowania córki. Niektóre ozdoby możemy wykonać samodzielnie spędzając czas razem i ćwicząc zdolności manualne.  

Fot. Pexel

Zgrane zestawienia i wybór mebli

Dobre meble przetrwają próbę czasu i długo pozostaną w dobrej kondycji. Takie udane zakupy są satysfakcjonujące i pozwalają cieszyć się wnętrzem, które mimo upływu lat i zmieniających się trendów wygląda dobrze. Pokój dla dziewczynki może być pełen uroku dzięki eleganckiej oprawie okiennej. Firanki i zasłony mogą być zgranym duetem, który okaże się praktyczny i estetyczny. Warto pamiętać, że w detalach tkwi ogromna siła, dlatego śmiało można wykorzystać potencjał wzorów i kolorów, aby stworzyć pokój spójny i harmonijny, w którym nie ma miejsca na dysproporcje i chaos. Ważna jest również dobra organizacja, którą osiągniemy dzięki szafie, półkom i praktycznej komodzie. Praktyczne i innowacyjne meble ułatwiają codzienność, a wiele z nich to dodatkowe miejsce do przechowywania lub podwójna funkcjonalność – na przykład łóżko zintegrowane z biurkiem. Pojemne meble pozwolą pomieścić wszystkie przedmioty codziennego użytku w tym ubrania, które z czasem w przypadku dziewczynek stają się bogatymi kolekcjami. 

Fot. Pexel

Kolorystyka i wzornictwo

Jeśli chodzi o wybór kolorów to interesującym zestawieniem jest delikatna szarość z różem. Dobrze wygląda też świeża i uniwersalna biel, a niektóre dziewczynki bardzo lubią intensywny żółty odcień, który również uda nam się zbalansować szarością. Warto pamiętać o tym, że baza powinna być neutralna, a dodatki mogą stanowić śmiały kontrast. Trzymanie się tej zasady pozwoli uzyskać wyważony efekt. Wybierając tekstylia takie jak zasłony czy pościel, warto pamiętać o tym, aby dobrze one ze sobą korespondowały. Dużą popularnością cieszy się farba tablicowa, która ożywi pokój i pozwoli stworzyć przestrzeń dla kreatywnych zabaw. Najłatwiej dostępna jest w klasycznej czerni, ale możemy już spotkać pastelowe odcienie, które spodobają się miłośnikom wiosennej i letniej palety kolorów. Intrygująco mogą również wyglądać tapety, jedną z propozycji są geometryczne wzory, które doskonale odnajdują się w wielu wnętrzach. Możemy również wybrać modele bardziej edukacyjne lub fototapety z mapą. Takie geograficzne akcenty rozbudzają apetyt na wiedzę. Każdy pokój daje pewne możliwości, więc warto skorzystać z wyobraźni decydując się na oryginalność.