Jaką pościel dla alergika wybrać?

Jedną z najczęstszych przypadłości alergicznych jest uczulenie na kurz, a dokładniej na bytujące w nim roztocza kurzu domowego. Na dolegliwość tę cierpią miliony ludzi na całym świecie, także w Polsce. Czym się objawia? Codziennym katarem i kaszlem, a także zmęczeniem i rozdrażnieniem. Jak sobie z tym radzić? W pierwszej kolejności należy zadbać o najbliższe nam środowisko, również o to, w którym śpimy – komfort snu jest tym ważniejszy, że zajmuje jedną trzecią życia człowieka. W tym przypadku niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalną pościel – pościel dla alergika. Jak ją wybrać? Poznajcie najważniejsze zasady.

Czym jest alergia na roztocze kurzu domowego?

Alergia to niewłaściwa reakcja układu immunologicznego człowieka na kontakt ze specyficznymi substancjami organicznymi i nieorganicznymi zwanymi alergenami lub antygenami. Wynikiem tej reakcji jest najczęściej wytwarzanie przez nasz układ odpornościowy przeciwciał, uwalniających substancje generujące stan zapalny. Alergia może mieć przebieg lekki oraz umiarkowany, a także ciężki, który charakteryzuje się dość częstymi stanami zaostrzenia reakcji alergicznych. W Polsce aż 50% wszystkich alergików, czyli 6 mln osób cierpi na choroby spowodowane kontaktem z alergenami, jakimi są roztocza kurzu domowego

Roztocza kurzu domowego mają mikroskopijne rozmiary, a uczulają nas głównie białka zawarte w odchodach roztoczy. Doskonałe środowisko dla ich rozwoju stanowią materace, kołdry i poduszki, tak samo jak inne materiałowe sprzęty codziennego użytku. Roztocza te szczególnie problematyczne są podczas rozmnażania, czyli w okresie od kwietnia do maja oraz od września do października. Roztocze kurzu domowego zawiera silne alergeny, które u człowieka wywołują kaszel, katar czy duszności. Ich obecności w naszym otoczeniu nie da się całkowicie uniknąć, można jednak ograniczyć ich liczbę. W jaki sposób? Jednym z nich jest świadome podejście do zagrożenia, czyli możliwie jak największa eliminacja ilości alergenów – roztoczy z naszego najbliższego środowiska. Dla tego tak istotny jest uważny wybór pościeli, która zapewni alergikom spokojny i zdrowy sen.

Pościel w stylu jungle dla alergika

Najlepsza pościel dla alergika

Najlepsza pościel antyalergiczna to taka, do której produkcji, użyte zostały materiały i surowce aktywnie przeciwdziałające oraz zwalczające rozwój roztocza kurzu domowego i innych alergenów, a także taka która w aktywny sposób chroni przed ich powstawaniem. Pościel dla alergika ma przynosić ulgę w trakcie snu oraz łagodzić objawy alergii. Dlatego podczas jej wyboru warto mieć na uwadze kilka czynników. Pościel dla alergika można zakupić w sklepie internetowym https://alena-firany.pl/posciel-na-lozko.html

Jasna pościel przeciwalergiczna

Jednym z najistotniejszych jest materiał z jakiego taka pościel jest wykonana. Najciekawszym wyborem zdaje się być pościel z jedwabiu. Dlaczego właśnie jedwab? Materiał ten jest niezwykle przyjazny ludzkiej skórze, a także wykazuje właściwości hipoalergiczne. Wykonana z jedwabiu pościel zapewnia wysoki komfort termiczny, co umożliwia ciału swobodne oddychanie, jest również niezwykle lekka. Ponadto, jedwab to tkanina wyróżniająca się wysoką gęstością, która tworzy niejako naturalną barierę dla roztoczy kurzu domowego. Optymalnym wyborem dla alergika jest również pościel wykonana z materiału syntetycznego. Choć to sztuczny materiał, który ogranicza przepływ powietrza, umożliwia częste pranie w wysokiej temperaturze – wynoszącej około 60°C. W ten sposób można skutecznie zabić roztocza kurzu domowego.

Przy wyborze pościeli dla alergika, pamiętać należy także o kolejnym ważnym czynniku – najlepsza pościel antyalergiczna posiadać powinna odpowiednie atesty, które dopuszczają ją do wykorzystywania przez takich wymagających użytkowników.

Wybierając pościeli dla alergika, warto zdecydować się na poszukiwania w wyspecjalizowanych sklepach dla alergików. Można mieć wówczas pewność, że dana pościel jest rzeczywiście bezpieczną pościelą antyalergiczną, z odpowiednim certyfikatem, a tym samym gwarancją zdrowotności. Odpowiednio dobrana pościel dla alergika zapewnia spokojny sen oraz lżejsze oddychanie i jednocześnie upragniony wypoczynek.